KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavla 3978061
*
nr 397 8061
Tavla
Keramik, 49x28
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 19:25:15
1
200 kr
20/2 13:36:52
2
250 kr
20/2 15:45:46
1
Vinnande bud
20/2 15:46:39
1
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst tavla
-
6128 Bordspendyl
1800-tal, ryttare med hund, bronserad mässing, ema..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:22
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:26
-
6117 Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höj..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
*
Tavla
nr 397 8061
Tavla
Keramik, 49x28
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/2 19:25:15 | 1 | 200 kr |
20/2 13:36:52 | 2 | 250 kr |
20/2 15:45:46 | 1 | Vinnande bud |
20/2 15:46:39 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst tavla
-
6128 Bordspendyl
1800-tal, ryttare med hund, bronserad mässing, ema..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:22 -
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:26 -
6117 Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höj..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20